Staw skokowy

Stawy, które są szczególnie narażone na obciążenie to staw kolanowy i staw skokowy. W tym drugim na bardzo małej powierzchni koncentruje się cała masa ciała człowieka. O tym, jak wyjątkową strukturą jest staw skokowy świadczy fakt, iż to kolana częściej ulegają uszkodzeniu. Gdy analizujemy budowę stawu skokowego, nie sposób nie zauważyć, że jest on bardzo silnie związany więzadłami.

Zagrożenia dla kości skokowej.

Kość skokowa porusza się bez powiązania z jakimkolwiek mięśniem, jedynie dzięki więzadłom. Jeśli staw skokowy ulegnie urazowi, jest to najczęściej uraz skrętny kostki bocznej. Dokumentacja wszystkich rodzajów urazów tego stawu jest dokładna, gdyż cierpią na nie zwłaszcza sportowcy. W przypadku uszkodzenia więzadeł stawu skokowego, konieczny jest dłuższy odpoczynek od treningów, do całkowitego wygojenia. Naciągnięcie więzadła to najmniej poważny rodzaj uszkodzenia, powoduje jedynie niewielkie dolegliwości bólowe. Inaczej jest w przypadku częściowego lub całkowitego zerwania włókien, gdy pojawia się niestabilność stawu.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: