Reumatoidalne zapalenie stawów objawy

Reumatologiczne zapalenie stawów to choroba, która daje bardzo bolesne objawy. Proces zapalny, który przebiega w stawach, prowadzi do ich degeneracji – zmniejsza się ruchomość i pojawiają się nacieki i guzki. Zmiany dotyczą głównie błony maziowej, która ma za zadanie zabezpieczenie stawu przed ocieraniem się kości o siebie.

Objawy choroby.

Objawy występują symetrycznie, w jednej i drugiej dłoni. Początkowo zapalenie objawia się jako ból, który powiększa się podczas ruchu. Z czasem ten ból prowadzi do zaprzestania poruszania palcami, dlatego zanikają mięśnie i ścięgna. Chwyt jest słaby, chory często wypuszcza z dłoni różne rzeczy. Dodatkowym objawem, który występuje zwłaszcza rano, jest duża sztywność stawów. Pojawia się także obrzęk, który mija po przykładaniu zimnych przedmiotów – pomaga także krioterapia. W krwi pojawia się czynnik, który wskazuje jednoznacznie na zapalenie stawów. Skóra również się zmienia – staje się wilgotna. Po kilku latach może dojść nawet do martwicy palców, która powoduje niepełnosprawność.

TAGI:Reumatologiczne zapalenie stawów, nacieki, guzki, ból, krioterapia, zanikanie mięśni i stawów, obrzęki, sztywność stawów.

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Zdrowe stawy – leczenie, profilaktyka, suplementy, porady 2020