Zapalenie stawów profilaktyka

Zapalenie stawów profilaktyka

Profilaktyka zapalenia stawów polega na zachowaniu prawidłowej diety, stosowaniu ćwiczeń fizycznych o odpowiednim natężeniu oraz na szybkim reagowaniu na zmiany w stawach. Dieta powinna opierać się na warzywach i owocach, które dostarczają nam niezbędnych witamin. Aby zapobiegać zapaleniom stawów nóg, należy kontrolować masę ciała – gdy jest zbyt duża, stawy będą miały większą skłonność do ulegania zapaleniom.

Umiarkowany wysiłek fizyczny.

Pamiętajmy także o prawidłowym podnoszeniu ciężarów – bez tego urazy są bardziej prawdopodobne. Przed wysiłkiem fizycznym, takim jak bieganie, konieczne jest rozciąganie stawów. Gdy mimo wszystko dojdzie do zapalenia stawów, konieczne jest poddanie się leczeniu. Powinno być one od początku do końca pod kontrolą lekarza. Zapalenie stawów nie minie, jeśli będziemy nadmiernie forsowali zmęczoną kończynę. Należy się jej kilka dni odpoczynku. Najgorsze co może być dla stawów to brak ruchu. Gdy tylko zdrowie na to pozwala, należy chodzić na spacery i uprawiać mało forsowne dyscypliny sportowe.

TAGI: Profilaktyka, prawidłowa dieta, prawidłowe podnoszenie ciężarów, zapalenie stawów, spacery, sport.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: