Reumatoidalne zapalenie stawu barkowego

Reumatoidalne zapalenie stawu barkowego

Reumatoidalne zapalenie stawów jest podstępną chorobą, która prowadzi do szybkiego pogorszenia stanu zdrowia chorego. Od pojawienia się pierwszych objawów – na przykład obrzęku stawu barkowego, do jego całkowitej degradacji, może minąć zaledwie dwa lata. Na początku staw barkowy jest obrzęknięty i bolesny przy dotykaniu -szczególnie rano.

Rozwój choroby.

Choroba może rozwijać się najpierw w stawach nadgarstka, jednak samodzielne wystąpienie zapalenia stawu właśnie w tym miejscu jest charakterystyczne dla około piętnastu procent przypadków. Reumatoidalne zapalenie stawu barkowego zmniejsza zasięg ruchu kończyny górnej. Ponieważ ruch jest bolesny, to chory przestaje poruszać kończyną. Bez ruchu zamierają mięśnie, a wydzielanie mazi stawowej jest jeszcze bardziej osłabione. Zapalenie stawu barkowego wiąże się też z zapaleniem mięśni i ścięgien, które się znajdują w tym miejscu. Lekarz diagnozuje także wysięk, a dotykanie stawu staje się bolesne. Staje się konieczne unieruchomienie kończyny za pomocą ortezy.

TAGI: Zapalenie stawów, podstępna choroba, stawy nadgarstka, ruchy kończyn, zapalenie mięśni, wydzielanie mazi, ortezy.

*Treści zawarte na serwisie Chronstawy.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Chronstawy.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: